Pobyty pro seniory, zájezdy pro seniory

Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory

kufr

Termín:17.06. (Ne) - 21.06. (Čt) 2018

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:652744

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:All inclusive

Cena vč. tax: 7 990 Kč

Poloha

Solná komora a masiv Dachsteinu – světové kulturní dědictví UNESCO, pohádková krajina – jezera s průzračnou čistou vodou, zelené louky a vápencové skály, v ceně výjezdy lanovkami na všechny čtyři vrcholy v programu s krásnými vyhlídkami na jezera, silnice Loserpanoramastrasse, městečka Hallstatt a Bad Ischl, nenáročná turistika, all inclusive.

Ubytování

Gasthof Torrenerhof v Gollingu s all inclusive (4x snídaně formou bufetu, 3x svačina, kterou si každý připraví sám u snídaně, 4x večeře formou menu s možností výběru nebo formou bufetu), nápoje do 21.00 hodin (nealko, točené pivo, stolní víno).

Program

1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy. Cestou zastávka v historickém městečku Gmunden, které je vstupní branou do oblasti Solné komory. Krátká procházka městečkem – radnice s nádhernou zvonkohrou z keramických zvonků různých velikostí, vodní zámek Orth na jezeře Traunsee, který je spojen s pevninou mostem dlouhým 123 metrů. Výjezd lanovkou na vrchol Grünberg (1.004 m), výhled na město Gmunden, jezero Traunsee a strmé vrcholy pohoří Höllengebirge. Večer příjezd do gasthofu v Golingu, ubytování a večeře.

 

2. den – snídaně, odjezd do Obertraunu, výjezd lanovkou na horu Krippenstein (2.060 m), odkud budete mít Dachsteinský a Hallstattský ledovec jako na dlani. Pohodlnou chůzí po zpevněné cestě se za 15 minut dostanete k vyhlídkové spirále, která se už z dálky odráží ve slunci. Po odpočinku na pohodlných lavičkách se pokračuje k vyhlídkové plošině, které se pro svůj tvar říká „5 Fingers(5 prstů). Na každém z prstů si můžete vyzkoušet svoji odvahu, projít se nad propastí a vychutnat si úchvatný pohled na Hallstattské jezero, které se stáčí mezi horami Solné komory. Odpoledne prohlídka městečka Hallstatt, které leží idylicky u jezera Hallstätter See a je součástí UNESCO. Večeře.

 

3. den – snídaně, odjezd do Gosau, výjezd lanovkou na vrchol Zwieselalm, nenáročné cesty po loukách okolo salaší. Z planiny je krásný pohled na průzračné jezero Gosausee, ledovec Dachstein a úchvatnou kamennou stěnu Gosaukamm s vrcholem Bischofsmütze. Sjezd lanovkou zpátky k jezeru, interaktivní okružní hodinová procházka kolem jezera Gosausee znázorňující sílu vody a krásu místní přírody. Cestou zpět zastávka v císařském městě Bad Ischlprohlídka Císařské vily a parku (možnost volby vstupenky 4-14 Euro), večeře.

 

4. den – snídaně, odjezd do oblasti Ausseerland štýrské části Solné komory. Výjezd po panoramatické silnici Loserpanoramastrasse na náhorní plošinu Loser s panoramatickým výhledem na Dachstein a hory Totes Gebirge. Krásná okružní turistická trasa arcivévody Erzherzoga Johanna kolem jezera Augstsee (cca 45 minut), posezení v restauraci. Odpoledne zastávka u nejkrásnějších jezer v této oblasti. Křišťálově čisté jezero Altaussee se nachází na úpatí Loseru uprostřed impozantní horské scenérie. Má tmavě modrou barvu a proto se tomuto klenotu přírody říká i "tmavomodrý kalamář". Jezero Grundlsee je obklopeno majestátním horským masivem Totes Gebirge (Mrtvé hory). S rozlohou téměř 5 km2 je největším jezerem ve Štýrsku a proto se nazývá i "Štýrské moře". Cestou zastávka v poklidném městečku Bad Aussee a v malém pekařství, kde vyrábějí tradiční perníčkyAusseer Lebkuchen“ všech druhů. Toto sladké pokušení můžete ochutnat a i přivézt domů jako regionální dárek. Večeře.

 

5. den – snídaně, odjezd do Ebensee a výjezd lanovkou na horu Feuerkogel, procházka na vrchol Alberfeldkogel k Evropskému kříži (1 hodina tam a taktéž zpět), který v sobě ukrývá 1 kámen z každé země Evropské unie. Z vrcholu uvidíte na jezera Traunsee a Langbathsee, po cestě zpátky k lanovce vám se naskytne výhled na masiv Dachsteinu. Kolem poledne odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

 

Průvodce: Milena Myšáková

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 4x ubytování v gasthofu s all inclusive (4x snídaně formou bufetu, 3x svačina, kterou si každý připraví sám u snídaně, 4x večeře formou menu s možností výběru nebo formou bufetu), nápoje do 21.00 hodin (nealko, točené pivo, stolní víno), všechny výjezdy lanovkami, mýto, průvodce, pobytovou taxu, ložní prádlo, poj. proti úpadku CK.

Příplatky
komplexní pojištění 175 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj 800 Kč/zájezd, dospělí do 54,9 let při účasti seniora 0 Kč, dospělí do 54,9 let bez účasti seniora 350 Kč.
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Kolín, Praha a České Budějovice.
Ceník
Termín 2018Osoba nad 55 let
20.05.-24.05.vyprodáno
03.06.-07.06.7 990
17.06.-21.06.7 990
17.06. (Ne) - 21.06. (Čt) 2018 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Senior 55+ s all inclusive další typy pokojů
All inclusive
Autobus
-7 990 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:17.06. (Ne) - 21.06. (Čt) 2018 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: All inclusive

Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...