Po - Čt 8:00 - 17:00        Pá 8:00 - 15:00

212 241 750

212 241 750

Korfu

Řecko

Popis

Ostrovů a ostrůvků náleží k Řecku na čtrnáct set a Korfu má hned několik nej… Patří k těm největším v Jónském moři, leží nejseverněji a tudíž nejblíže k naší republice a je bezesporu nejpůvabnějším a nejzelenějším (nazývá se také smaragdem) z řeckých ostrovů. Je velmi hornatý, zejména severní část. Rozkládá se podél albánsko-řeckého pobřeží. Množství olivovníků, cypřišů, pomerančovníků, eukalyptů a další tropické a subtropické vegetace, které obklopují oblázkové i písčité pláže, předurčují tento ostrov jako bezkonkurenční místo k odpočinku i pro toho nejnáročnějšího turistu. Panenská příroda, divoké skalní útesy na severu, průzračně čisté moře s množstvím ryb a přírodními plážemi – to je KORFU. Pro středoevropany je zajímavé, že pro své ideální klimatické podmínky zde plná sezóna začíná již v květnu a trvá až do října. Nazývají-li Řekové Korfu perlou středomoří, nelze s nimi než souhlasit. Nejen krásná příroda plná vůní je to, co vás může na ostrově upoutat. Milovník historických památek si zde také přijde na své, ať už při prohlídce starobylých klášterů v horách, či návštěvě hlavního města Kerkyry. Toto čtyřicetitisícové město v benátském stylu na vás dýchne svou neopakovatelnou atmosférou. Právem je považováno za jedno z nejkrásnějších měst středomoří. Malebná stinná zákoutí, křivolaké uličky s množstvím hospůdek a obchůdků, kde noční život utichá až po půlnoci. Málokde se nám v současnosti podaří nalézt maličké vesničky utopené mezi olivovými háji, rozsáhlé písčité i malé oblázkové plážičky pro pár lidí. A koupání v průzračně čistém, teplém moři bude jistě jedním z důvodů, proč se budete na Korfu rádi vracet.

Lokality
Agios Georgios Řecko, Korfu

Velmi oblíbené letovisko, vyhledávané především klienty, kteří chtějí strávit klidnější dovolenou. Leží na severozápadě ostrova, asi 35 km od hlavního města Kerkyry a má strategickou polohu pro výletní cíle. Zdejší 3 km dlouhá písečná pláž je považována za jednu z nejhezčích na ostrově. Vstup do moře je místy pozvolný, místy trochu prudší, ale díky délce pláže si na své přijde opravdu každý, dokonce i milovníci nudismu, jelikož se na okraji letoviska nachází neorganizovaná nudistická pláž. Lehátka a slunečníky jsou za poplatek a nechybí tu půjčovna vodních skútrů, motorových člunů a potápěčské centrum. Najdete tu řadu restaurací a taveren s tradiční řeckou kuchyní – některé poskytují jídelní lístky i v češtině. Samozřejmostí jsou půjčovna aut, motorek a obchody se suvenýry. Okolní krajina láká k pěším výletům, navštívit můžete např. vesničku Afionas, kam dorazíte po zhruba půlhodinovém stoupání a najdete zde několik taveren s výhledy na celý záliv. Odtud se po hřebenu útesu můžete vydat k zálivu Porto Timoni, kam se lze jinak dostat pouze lodí. Oblíbeným cílem pěších výletů je také tradiční vesnička Makrades.

Více informací
Acharavi Řecko, Korfu

Turistické letovisko Acharavi se nachází na severním pobřeží ostrova Korfu a je vzdálené 37 km od hlavního města Kerkyra. Letovisko lemuje krásná 8 km dlouhá oblázkovo-písečná pláž, s pozvolným vstupem do moře. Acharavi je místo, kde si na své přijde opravdu každý. Dovolenou si tu náramně užijí rodiny s dětmi, které mohou navštívit vodní park Hydropolis. Sportovněji založení klienti zajisté ocení širokou nabídku sportovního vyžití. Kromě možností celé řady vodních sportů na pláži si zde můžete zapůjčit horská kola a podnikat výlety po okolní krajině. Na pláži se nachází řada restaurací a taveren, ve kterých si můžete pochutnat na řeckých specialitách a pozorovat odtud nádherné západy slunce. V centru letoviska nechybí promenáda s řadou restaurací, obchůdků se suvenýry a barů, kde můžete tančit do pozdních nočních hodin. Můžete odtud podniknout celou řadu pěších výletů, příjemnou procházkou po pláži se dostanete do sousedního letoviska Roda, pokud se vydáte na druhou stranu směrem ke Kassiopi, půjdete nádhernou přírodou směrem na Almyros, okolo poloslaného jezera Antiniotis až do malého letoviska Agios Spyridion.

Více informací
Arillas Řecko, Korfu

Letovisko Arillas se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Korfu a je obklopeno vysokými vrcholky pokrytými zelenými cypřišovými a olivovými háji, spoustou vonících keřů a kvetoucích rostlin. Arillas je vhodným místem pro ty, kteří vyhledávají klid a odpočinek, tak i pro ty, kteří mají rádi čilý ruch, zábavu a noční život. Jedním z nejoblíbenějších cílů procházek je vesnička Afionas, odkud se nabízí neuvěřitelné výhledy do okolí a na širé moře. Pěšky se dá dojít i do dalších známých letovisek, kterými jsou Agios Georgios či Agios Stefanos. Letovisko je vhodné pro rodinnou dovolenou, což umocňuje i mírně se svažující vstup do moře, který ocení především děti a méně zdatní plavci. Samozřejmostí je průzračná voda a dlouhá čistá písčitá pláž, která si zasloužila ocenění modré vlajky za čistotu moře. V Arillasu najdete několik bazénů, které je možné volně využívat oproti konzumaci na jídla nebo pití na baru. Arillas patří spíše ke klidnějším letoviskům, přesto zde najdete kvalitní zázemí a služby, velký výběr taveren, restauraci a obchodů nejen se suvenýry. Samozřejmostí je půjčovna aut, motorek a sportovního vybavení.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?