Po - Čt 8:00 - 17:00        Pá 8:00 - 15:00

212 241 750

212 241 750

Lefkada

Řecko

Popis

Ostrov Lefkada je možné nazvat perlou v Jónském moři. Nikde jinde nenajdete na jednom ostrově nádherné borovicové a cypřišové háje, členité zátoky, romantická zákoutí, okouzlujícé pláže, tyrkysové moře, bílé vápencové útesy... k tomu ještě srdeční obyvatelé a venkovské vnitrozemí, kde se jakoby zastavil čas. Ostrov Lefkada, zvaný Lefkas, leží v Jónském moři mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. Jako jediný řecký ostrov je mostem spojený s pevninou. Příroda je velmi okouzlující a rozmanitá. Západní pobřeží je známé bílými vápencovými útesy, zálivy a jedněmi z nejkrásnějších pláží v Řecku. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat Egremni, Gialos, Milos, Megali Petra a Porto Katsiki, která byla vyhlášená mezi nejkrásnějšími plážemi světa. Jedná se o dlouhé bílé písečné nebo oblázkové pláže, které jsou obklopovány vysokými bílými útesy s překrásným průzračným mořem. Východní pobřeží má pláže písčito-oblázkové, moře klidné a azurově modré. Pobřeží je ideální pro šnorchlování nebo potápění. Nebudou se zde nudit ani milovníci vodních sportů. Doporučujeme půjčit si malý motorový člun a prozkoumat okolní zátoky a přilehlé ostrůvky -Madouri, Cheloni, Tsokari, Sparti, ale i Skorpios – soukromý ostrov řeckého magnáta Aristotela Onassise. Na východním pobřeží také najdeme turistická letoviska, která jsou cílem turistů a kde je možné se ubytovat v penzionech, apartmánech nebo hotelech. Patří mezi ně Lygia, Nikiana, Nidri. Na jihu u letoviska Vassiliki zase najdou výborné podmínky surfaři. Ve vnitrozemí objevíte typické horské vesničky, kde se zastavil čas. Navštívit můžete ale i řadu kostelů, působivý klášter Faneromeni, pozůstatky hradu Agia Mavra.

Lokality
Agios Nikitas Řecko, Lefkada

Malebná, původně rybářská vesnička, která si zachovala svůj historický ráz leží v severní části západního pobřeží v blízkosti nádherných pláží Milos, Kathisma, a Pefkoulia. Letovisko se rozkládá v kopci nad krásnou obecní pláží s jemnými oblázky a průzračnou vodou a tvojí jej hlavní třída s několika tavernami, obchůdky a restauracemi, postupně se svažující k moři. Byť je Agios Nikitas častým výletním cílem, řadí se ke klidnějším letoviskům. Koupání je možné na obecní pláži, většina klientů však volí pláž Milos, která je dosažitelná po cca 20 minutách pěšky. Přírodní stezka na pláž vede nejprve do kopce a následně z kopce, cestou si můžete užívat krásné výhledy po okolí. Méně fyzicky zdatní jedinci mohou v sezoně využít vodní taxi za poplatek (cca 3 EUR), které jezdí několikrát denně mezi letoviskem Agios Nikitas a pláží Milos. V letovisku najdete půjčovnu aut nebo motorek, doporučujeme její využití a prozkoumání ostrova po vlastní ose. Za shlédnutí stojí pláže na západní straně ostrova – Kathisma, na kterou můžete za poplatek využít autobusové spojení z letoviska, Kavalikefta, Megali Petra, Gialou, Egremni či nejznámější Porto Katsiki – jedna z nejfotografovanějších pláží v Řecku, která se často umísťuje v žebříčcích hodnocení o nejhezčí pláže světa. Pláž je lemovaná pískovcovými skalami, které společně s azurovou barvou moře vytvářejí nádhernou přírodní scenérii. Pláž doporučujeme navštívit v ranních hodinách, vyhnete se tak davům turistů, kteří sem dennodenně míří. Zážitkem je také výlet do vnitrozemí ostrova, kde najdete mnoho řeckých vesniček s tradičním způsobem obživy a budeme si moct nakoupit suvenýry jako domácí olivový olej či med, lefkadskou čočku, která se pěstuje ve vesničce Englouvi či vynikající lefkadské víno Vertzamo.

Více informací
Nidri Řecko, Lefkada

Nidri se nachází ve střední části východního pobřeží, které je tvořeno plážemi s drobnými oblázky s malebnou panoramou blízkých ostrovů a ostrůvků, z nichž nejznámější je bezesporu Onassisův Scorpios, který dodnes patří jeho potomkům. Na straně směrem do vnitrozemí se Vám naskytne působivý pohled na členité pohoří sahající až do výšky 1 100 metrů. Dlouhá úzká pláž s pozvolným vstupem do moře lemuje celé pobřeží, koupání je tedy ideální pro všechny věkové skupiny. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek. Aktivnější jedinci ocení širokou nabídku vodních sportů, jako je jízda na banánu, windsurfing, paragliding, půjčovna paddleboardů, loděk či motorových člunů, na kterých se můžete vydat prozkoumat četné okolní zátoky. Na okraji letoviska se nachází přístav lemovaný promenádou s řadou taveren, barů a restaurací. I tady naleznete stopy po slavném Onassisovi, kterého tu připomíná bronzová socha v životní velikosti. Centrum letoviska je poměrně živé, najdete tu nespočet obchodů se suvenýry, dárky či potravinami a v některém z místních barů můžete popíjet drinky až do brzkých ranních hodin. Hlavní město Lefkas je vzdálené cca 15 km a mezi letovisky funguje dobré autobusové spojení. Okolí letoviska láká k pěším výletům, vydat se můžete například k nedalekým vodopádům, které jsou vzdálené cca 50 minut chůze. Doporučujeme jejich návštěvu na jaře nebo zkraje léta, jelikož poté vysychají. V letovisku nabízíme i celou řadu organizovaných výletů, nejen po Lefkadě, ale i na okolní ostrovy či nedalekou pevninu, která je s ostrovem spojená uměle sypanou hrází a mostem. Klientům také doporučujeme pronájem auta nebo motorky a prozkoumání ostrova po vlastní ose. Za vidění stojí zejména pláže s tyrkysově průzračnou vodou a bílými oblázky na západní části ostrova obklopené nádhernou panenskou přírodou.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?