Po - Čt 8:00 - 17:00        Pá 8:00 - 15:00

212 241 750

Slovensko

Popis

Slovensko je vnitrozemský stát, ležící ve střední Evropě. Sousedí s Českem, Rakouskem, Maďarskem, Ukrajinou a Polskem. Hlavním městem je Bratislava. Většina území je hornatá na jihu země se nachází Podunajská a Východoslovenská nížina. Slovensko má přibližně 5,5 milionů obyvatel.

Střediska
Jižní Slovensko Slovensko

Jižní Slovensko je velmi vyhledávanou turistickou destinací. 40 termálních pramenů proslavilo Slovensko i v zahraničí, vznikly tu termální lázně a moderní koupaliště. Jsou zde historické památky: Banská Štiavnica, Levický hrad, zámek Želiezovce, zříceniny hradu Čabrad. Oblast je propojená velkým množstvím cyklostezek.

Více informací
Vysoké Tatry Slovensko

Vysoké Tatry je nejvyšší pohoří na Slovensku a v Polsku. Dělí se na Západní, Vysoké a Belianské Tatry. Patří k rozsáhlému území Karpat a nejvyšší vrchol Gerlachovský štít 2 655 m je zároveň nejvyšším vrcholem Karpat. Po ledovcích zůstala v Tatrách ledovcová jezera - plesa (Štrbské, Popradské, Skalnaté). Vysoké Tatry jsou dobře dostupné, velmi oblíbené a navštěvované pohoří. Nachází se zde národní park TANAP.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?