Po - Čt 8:00 - 17:00        Pá 8:00 - 15:00

212 241 750

212 241 750

Advent v termálních lázních Györ, Bükfürdö a Sárvár

Advent v termálních lázních Györ, Bükfürdö a Sárvár

Program

1. den: V ranních hodinách odjezd z ČR přes Slovensko do Maďarska. Starobylé město GYÖR skrývá  spoustu pozoruhodností: Biskupský hrad, Napoleonův dům, gotickou baziliku, velkou synagogu či překrásné barokní měšťanské domy. Vyhledávané jsou místní termální lázně Rába Quelle. Zdejší léčivá voda, s vyšším obsahem jodidu, blahodárně působí na záněty kloubů a svalů. Po návštěvě lázní se odpoledne projdeme vánočně vyzdobeným historickým centrem s adventními trhy na Széchenyiho náměstí. V podvečer městečko Bük, ubytování a  slavnostní večeře s typickými maďarskými specialitami.  
 
2. den:Dopoledne výlet do pohraničního opevněného města KÖSZEG se starobylým hradem, který sehrál významnou roli ve válce s Turky. Také tu najdeme skutečně zajímavé muzeum marcipánu, ze kterého zde vyrábí např. pohádkové postavičky. Marcipánové figurky se mohou stát zajímavým vánočním dárkem. Po zbytek dne pak již koupání a relaxace v termálních lázních BÜKFÜRDÖ s řadou relaxačních i zážitkových bazénů. Zdejší termální léčivá voda je bohatá na minerály. Koupání je doporučováno na poruchy pohybového ústrojí, pitné kůry pomáhají při zažívacích potížích. Večer opět maďarské speciality, nocleh.   
 
3. den: Po snídani pojedeme k barokně-rokokovému zámku FERTÖD, právem přezdívanému „maďarské Versailles“, podle kterého byl tento honosný palác vystavěn hrabětem Esterházym. Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva původně římského, později císařského lomu v obci FERTÖRÁKOS. Z horních pater lomu máme možnost přehlédnout velkou část Neziderského jezera. Sladké pohlazení aneb ochutnávka v čokoládovně HARRER, s možností nákupů, nás čeká ve městě ŠOPROŇ. Vánočně vyzdobené středověké jádro s hradbami, gotickými domy, kostely, kláštery a samozřejmě židovskou čtvrtí je proměněno v jeden velký vánoční trh. Večer návrat do Büku, večeře, nocleh.  
 
4. den:Dopoledne moderní termální lázně SÁRVÁR s rozsáhlým venkovním parkem s bazény. Vedle léčebných bazénů jsou k dispozici i některé ze zážitkových bazénů areálu. Voda bohatá na minerály a stopové prvky blahodárně působí na kloubová onemocnění. Na zpáteční cestě se odpoledne zastavíme v hlavním městě Burgenlandska EISENSTADT. Ve zdejším zámku rodu Esterházyů pobývala řada významných hudebních velikánů jako Josef Haydn, Ludvig van Beethoven nebo Ferenc List. Adventní trhy na náměstí a v okolí zámku patří mezi deset nejkrásnějších v Rakousku. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím v soukromých domech v klidné části města Bük. Snídaně je podávána ve společné jídelně každého domu. K dispozici jsou prostory pro společné posezení i pro větší skupinky osob. Večeře o 3 chodech je podávána ve stylové maďarské restauraci, formou místních specialit (zvěřina, ryby).    

Cena zahrnuje

dopravu busem, 3x ubytování v soukromí, 3x polopenze, služby průvodce a pojištění proti úpadku CK.

Příplatky

jednolůžk. pokoj 700 Kč,  komplexní cestovní pojištění vč. storna 140 Kč, vstupné do objektů a do termálních lázní.

Nástupní místa

Trasa A - Praha, Poděbrady dálnice, Hradec Králové, Pardubice, Holice nebo Chrudim, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250).

Náš tip

Užijte si předvánoční čas relaxací v termální vodě. Během jednoho zájezdu navštívíte  hned troje termální lázně, ochutnáte sladký marcipán a uvidíte adventně vyzdobená maďarská městečka.
Filtr podle měsíce
Vybrat osoby
   Další termíny Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena na cestovní smlouvě/potvrzení o zájezdu

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?