Po - Čt 8:00 - 17:00        Pá 8:00 - 15:00

212 241 750

212 241 750

Advent v Míšni a Lipsku
Advent v Míšni a Lipsku
Advent v Míšni a Lipsku
Advent v Míšni a Lipsku
Advent v Míšni a Lipsku
Advent v Míšni a Lipsku

Advent v Míšni a Lipsku

Program

1. den: V ranních hodinách (HK 5:00, PCE 5:30, Praha 7:00 a další nástupní místa analogicky) odjezd do MÍŠNĚ. Procházka centrem města s průvodcem, při které nevynecháme ani kostel Panny Marie s nejstarší porcelánovou zvonkohrou v Evropě. Navštívit můžete i  ukázkové dílny výrobny proslaveného míšeňského porcelánu nebo stálou výstavu největší sbírky míšeňského porcelánu na světě v porcelánové manufaktuře (vstup cca 10 EUR/osoba). Poté přejezd do LIPSKA,  prohlídka nejznámějších pamětihodností s průvodcem. Individuální volno na adventních trzích s tradicí delší než 500 let  a k pořízení dárků v nákupních galeriích v centru Lipska. Zajít můžete např. do moderního obchodního centra Höfe am Brühl nebo do Mädlerpassage, jednoho z nejstarších a nekrásnějších nákupních center města. Vyniká vnitřním vybavením, jako jsou bronzové figury nebo rotunda se skleněnou kupolí. Přibližně v 18:30 hod. odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

dopravu busem, služby průvodce a pojištění proti úpadku CK.

Příplatky

komplexní cestovní pojištění vč. storna 35 Kč, vstupné.

Nástupní místa

Trasa R - Svitavy (+200), Litomyšl (+200), Vysoké Mýto (+200), Holice (+100) nebo Chrudim (+100), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady dálnice, Praha (-150)
Trasa Q - Trutnov (+180), Dvůr Králové nad Labem (+250) a Jaroměř (+150) nebo Hořice (+250)
Trasa T - Lovosice dálnice (-150), Ústí nad Labem dálnice (-150) a další nástupní místa na trase dle dohody v CK

Výsledná trasa bude stanovena na základě počtu přihlášených osob z jednotlivých míst. Nástupní místa na hlavní trase jsou bez příplatku. U některých nástupních míst je v závorce uveden příplatek, případně sleva. V případě, že není na svoz min. 6 osob, je CK oprávněna již potvrzené nástupní místo změnit na nejbližší nástupní místo na hlavní trase a peníze za tzv. svoz budou klientům vráceny. Zrušení svozu ze strany CK není důvodem k odstoupení od Smlouvy o zájezdu ze strany klienta. Pro skupiny nad 15 osob možný odjezd i z dalších míst dle dohody v cestovní kanceláři.

Poznámka

Zajímavou upoutávku k adventním trhům v Lipsku z prosince 2019 najdete na tomto odkazu:
https://www.televizeseznam.cz/video/vyletak/vanocni-trhy-v-lipsku-jedny-z-nejstarsich-a-nejkouzelnejsich-v-cele-evrope-64009706?dop_ab=0&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=v98YnEh4DHB-201912191925&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=_var

Náš tip

Cílem cesty do Lipska může být i ochutnání "Leipziger Räbchen" - švestky plněné marcipánem zapečené v těstíčku a sypané skořicovým cukrem na adventních trzích. Ještě předtím navštívíte Míšeň, která byla sídlem saských kurfiřtů, a také tu vznikla první evropská porcelánová manufaktura.
Filtr podle měsíce
Vybrat osoby
   Další termíny Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena na cestovní smlouvě/potvrzení o zájezdu

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?